Uczniowski Klub Sportowy Piłki Ręcznej
we Wrocławiu
Mapa witryny Napisz do nas
Aktualność "Awans juniorek młodszych do 1/4 Mistrzostw Polski"
Nasze juniorki młodsze po zorganizowanym przez nas turnieju 1/8 Mistrzostw Polski awansowały do do Ćwierćfinału MP.

W weekend 10-12 kwietnia 2015 roku w hali przy ul. Parkowej gościliśmy zespoły:
  • Vistal Gdynia
  • KS CKS SMS Szczecin
  • UKS Spartakus Zielona Góra
W pierwszym meczu spotkały się zespoły znad morza. Lepsze były gdynianki, które wygrały 32:17 (14:10).
W drugim meczu podejmowaliśmy zielonogórzanki. UKS Handball 28 Wrocław wygrał 43:17 i tym samym po 1 dniu prowadził w tabeli.
  • Karolina Kędzia 1
Sobotnie przedpołudnie przyjezdne zespoły wykorzystały na zwiedzanie Wrocławia, a my czekaliśmy na popołudniowe mecze.
CKS Szczecin pewnie wygrał ze Spartakusem Zielona Góra 35:20 (16:9).
A my graliśmy z Vistalem Gdynia - wynik otworzyła Magda Fryśna z rzutu karnego, ale później 6 bramek z rzędu rzuciły gdynianki. Przyjezdne grały bardzo, ale to bardzo, agresywną obroną (w I połowie miały 14 minut kar), co jednak przełożyło się na to, że nie potrafiliśmy zagrozić bramce. Wykorzystując osłabienie przeciwnika udało się zniwelować przewagę przeciwnika i na przerwę schodziliśmy przegrywając 10:13.
Początek drugiej połowy to mocne ataki wrocławianek - doszliśmy na 1 bramkę (12:13 i 13:14), później jednak my zdołaliśmy rzucić tylko 2 bramki, a Vistal 7 i przewaga wzrosła do 6 trafień (15:21). Szansa na odwrócenie wyniku była już w zasadzie nierealna, a następnego dnia czekał nas mecz o wszystko z CKS, zatem ostatnie 11 minut to gra drugiej siódemki. Ostatecznie Handball 28 przegrał z Vistalem 19:30.
  • Magdalena Fryśna 6
  • Mariola Wałowska 3
  • Agnieszka Rodzik 3
  • Karolina Łuszczyńska 3
  • Dorota Gradowska 1
Przed ostatnim dniem wiedzieliśmy, że Vistal ma pewny awans z pierwszego miejsca, a Wrocław i Szczecin zagrają o wszystko w niedzielne popołudnie...
W niedzielę rano drugi skład Vistalu pokonał Spartakusa Zielona Góra 26:17, a o 12:30 czekał nas najważniejszy mecz turnieju.
Pierwsze 15 minut to gra bramka za bramkę - mieliśmy remis 7:7, jednak kolejne minuty to bramki CKS-u i przegrywaliśmy 8:12. Wydawało się, że już chyba będzie ciężko, ale stało się coś niezwykłego... Od 20 do 29 minuty tylko wrocławianki zdobywały bramki (CKS nie mógł trafić także z karnego) i po 7 trafieniach z rzędy prowadziły 15:12! Jeszcze w końcówce połowy po karnym CKS ustalił wynik na 15:13.
Na początku drugiej połowy CKS zniwelował stratę do 15:14, ale później mieliśmy 2 trafienia UKS (17:15) i 5 minut bez trafienia po obu stronach. Były w tym czasie podyktowane 3 rzuty karne, żaden z nich nie był wykorzystany, 2 pięknie obroniła Laura Wawrzyniak w naszej bramce, naszego karnego nie udało się też wykorzystać. Przełamała tę niemoc Sandra Grzelka (18:14) i do 45 minuty nasza przewaga oscylowała wokół 3-4 bramek. Między 45 a 50 minutą na 4 bramki Handballu CKS odpowiedział tylko jednym trafieniem i tablica pokazywała 23:17. Szczecinianki wykorzystały nasze podwójne osłabienie i zdołały zniwelować stratę do 24:20, ale końcówka meczu to 3 trafienia wrocławianek i 27:20! Awansowaliśmy do ćwierćfinału!