HandBall 28 Wrocław
UKS Handball 28
Uczniowski Klub Sportowy Piłki Ręcznej
we Wrocławiu
Mapa witryny Napisz do nas
Aktualność "Awans do finałów MP Juniorek Młodszych"

Zwyciężczynie

WIELKIE OSIĄGNIĘCIE DZIEWCZYN Z UKS HANDBALL 28 WROCŁAW !

Dziewczyny po raz pierwszy w historii dotarły tak daleko w rozgrywkach ligowych !

W dniach 9-11.05. Wrocławianki pojechały do Warszawy, aby powalczyć o awans do Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. W grupie musiały zmierzyć się z 3 drużynami:

* UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno

* KS Gościbia Sułkowice

* UKS Varsovia Warszawa

Pierwszy mecz nasze zawodniczki zagrały z UKS Varsovia Warszawa. Mecz zapowiadał się naprawdę emocjonująco. Obie drużyny wyszły na boisko z determinacją i chęcią pokonania przeciwnika. Do pierwszej połowy spotkania było 16:13 dla Warszawy. Nasze dziewczyny nie poddały się i walczyły do ostatniej sekundy meczu. 33 sekundy przed końcem spotkania Wrocławianki wygrywały 26:25 ... Lecz niestety, Warszawianki potrafiły rzucić bramkę i mecz zakończył się remisem po 26. Warto pochwalić tutaj Zuzannę Mazgułę, która w tym spotkaniu rzuciła 11 bramek (8 karnych ! i 3 z gry) oraz Aleksandrę Brzezinę, która w drugiej połowie nie pozwoliła wykorzystywać okazji do rzucenia bramki Varsovii.

W drugi dzień UKS Handball 28 Wrocław zmierzył się z KS Gościbia Sułkowice. Początek starcia był bardzo wyrównany, dopiero w 26 minucie Wrocławianki uzyskały przewagę i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:12. Druga połowa poszła naszym Juniorkom znacznie lepiej. Pokonały Sułkowice wynikiem 27:19.

Trzeci mecz miał decydować o tym, czy Wrocław zakwalifikuje się do Finałów. W spotkaniu z UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno nasze Wrocławianki były faworytkami, ponieważ posiadały 3 punkty, a Wąbrzeźno tylko 1. Do pierwszej połowy wynik był 18:13 dla UKS'u Potem poszło jak z płatka. Kontry, drugie tempo, dobre akcje i mecz zakończony wynikiem 31:22!

Tym sposobem nasze dziewczyny wygrały Półfinały i awansowały z 1 miejsca do FINAŁÓW MISTRZOSTW POLSKI JUNIOREK MŁODSZYCH !!!!

SZCZEGÓLNE GRATULACJE DLA MAGDALENY SOBCZYK , KTÓRA OTRZYMAŁA TYTUŁ MVP PÓŁFINAŁÓW !

Jako zawodniczka UKS'u chciałabym podziękować wszystkim, którzy nam kibicowali oraz pomagali uwierzyć, że wszystko jest możliwe. !

DZIĘKUJEMY !!

Zuza Mazguła


DATA PUBLIKACJI: 2014-05-15 » Posostałe aktualności
Dodatkowe informacje
podatki
Kontakt
UKS Handball 28 Wrocław
ul. Barycka 6 /8
50-325 Wrocław
tel. 503 623 301, 607 362 561
mail handball28@gmail.com
»Na górę »Strona główna »Napisz do nas
© UKS "Handball 28" Wrocław :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia