HandBall 28 Wrocław
UKS Handball 28
Uczniowski Klub Sportowy Piłki Ręcznej
we Wrocławiu
Mapa witryny Napisz do nas
Aktualność "Turniej Mikołajkowy Kępno 2013"

Od 6 do 8 grudnia nasze dziewczęta wzięły udział w VIII Mikołajkowym Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt w Kępnie ;)
Juniorki młodsze były podzielone na dwie drużyny :
-UKS Handball 28 Wrocław
-SMS Junior Wrocław,

a dodatkowo II zespół młodziczek wziął udział w turnieju w roczniku 2000.


JUNIORKI MŁODSZE


Obydwie drużyny juniorek miały bardzo mocnych przeciwników:
1 grupa

  • Kadra Województwa Dolnego Śląska
  • "Korona Handball" Kielce
  • UKS "Głęboka Purpura" Żarów
  • UKS Handball 28 Wrocław

2 grupa

  • UKS "Olimpijczyk" Kowalewo Pomorskie
  • SMS Junior Wrocław
  • MKS "Zagłębie" Lubin
  • KKS "Polonia" Kępno

Pierwszy mecz SMS zagrał z KKS Polonia Kępno.
Niestety nie udało nam się wygrać z gospodarzami. Mecz był bardzo wyrównany, ale nasze zawodniczki wyszły na parkiet przestraszone i bez wiary w wygraną - jak to z reguły z drużyną z Kępna. Mecz zakończył się wynikiem 12:10.
Drugi mecz rozegrał UKS Handball z UKS "Głęboka Purpura" Żarów. Bez przeszkód nasze juniorki wygrały ten mecz. Cała drużyna zagrała bez zarzutów. Wynik końcowy to 22:1.


W następnym meczu SMS Junior zmierzył się z MKS "Zagłębie" Lubin - naszym odwiecznym rywalem. Spotkanie w wykonaniu obu zespołów do końca było wyrównane, nasz zespół cały czas utrzymywał 2-3 bramkową przewagę i kontrolował mecz. Zawodniczki z Lubina nie wytrzymały presji i przegrały z Juniorkami 13:15.
Na szczególne pochwały zasłużyła nasza bramkarka Aleksandra Brzezina, która broniła trudne rzuty Miedziowych. Wygrać z Zagłębiem - jak zawsze bezcenne :-).


Kolejny mecz zagrał UKS Handball z "Koroną Handball" Kielce. W meczu zawiodła obrona Wrocławianek, a zawodniczki z Kielc wykorzystały przewagę wzrostu oraz umiejętności i pokonały nasze dziewczyny 16:5.


W trzecim pojedynku SMS zmierzył się z UKS "Olimpijczyk" Kowalewo Pomorskie. Przeciwnik okazał się zdecydowanie słabszy, nasza drużyna potrafiła to wykorzystać i pokonała pewnie przeciwniczki 18:5.


Ostatni mecz w grupie rozegrał Handball Wrocław z Kadrą Dolnego Śląska. Dziewczyny w pierwszych 7 minutach, w czasie poprawnej gry zespołowej, toczyły wyrównaną walkę. Niestety, od momentu gry zbyt indywidualnej i zbyt szybkich rzutów, Kadra uzyskała przewagę i nie oddała jej do końca.


Sytuacja w grupach wyglądała następująco :
I grupa:
1. Kadra Dolnego Śląska.
2. "Korona Handball" Kielce.
3. UKS Handball 28 Wrocław.
4. UKS "Głęboka Purpura" Żarów.
II grupa:
1. KKS "Polonia" Kępno.
2. SMS Junior Wrocław.
3. MKS "Zagłębie" Lubin.
4. UKS "Olimpijczyk" Kowalewo Pomorskie.

W półfinale SMS Junior musiał wygrać z Kadrą Dolnego Śląska.
Na mecz Wrocławianki wyszły bardzo skoncentrowane i liczyły na wygraną z przeciwniczkami. Od samego początku uzyskały przewagę i do przerwy prowadziły z Kadrą 3 bramkami. W drugiej połowie Kadrze udało się doprowadzić do wyrównania (wykorzystały grę w przewadze nawet 6 na 4 w polu) i miała swoją szansę na objęcie prowadzenia - na posterunku w bramce stała Ola Brzezina, która zatrzymała ataki Kadry. Po długiej i emocjonującej walce Juniorki zwyciężyły 1 bramką. W ten sposób wywalczyły awans do finału turnieju i w ataku trzeba wyróżnić Magdalenę Sobczyk, która zdobyła 2 bramki i miała 5 asyst, a także Magdalenę Maziarz, która w kluczowych momentach brała ciężar gry na siebie.
Wykazały się determinacją i wysoką skutecznością gry.


UKS Handball w meczu o miejsca 5-8 zmierzył się z UKS "Olimpijczyk" Kowalewo Pomorskie. Zawodniczki z Wrocławia nie pokazały swoich umiejętności, a jednak wygrały spotkanie 8:7.


UKS Handball 28 Wrocław w ostatnim dniu turnieju w meczu o 5 miejsce zmierzył się z MKS "Zagłębiem" Lubin.
Walczył o 5 miejsce . Niestety , nie udało im się zwyciężyć . Zagłębie pokonało naszą drugą drużynę 18:9.

W tej drużynie należy wyróżnić Anię Szymaniak i Martynę Święs, które z każdym meczem robiły postępy w swojej grze.


Finał zapowiadał się bardzo emocjonująco.
Nasze szczypiornistki miały ambicję odegrać się na drużynie z Kielc, ponieważ na turnieju w Siemianowicach przegrały mecz o pierwsze miejsce 2 bramkami.
Po pierwszej połowie spotkania nasze zawodniczki przegrywały 0:4, mimo dobrej postawy w obronie, spaliliśmy się całkowicie w ataku - raz za razem marnowaliśmy 100% sytuacje albo po prostu brakowało nam szczęścia i trafialiśmy w słupki i poprzeczkę. W drugiej połowie spotkania nasze zagrały jeszcze lepiej w obronie, niestety to nie wystarczyło do zwycięstwa. Słaba skuteczność i zbyt duża waga meczu nie pomogła w osiągnięciu najwyższego celu . Końcowy wynik to 6:4 dla Kielc.


W ten sposób SMS Junior Wrocław zajął 2 miejsce w turnieju.
Klasyfikacja końcowa w kategorii juniorek młodszych :
1. Korona Handball Kielce.
2. SMS Junior Wrocław.
3. KKS Polonia Kępno
4. Kadra Dolnego Śląska
5. MKS Zagłębie Lubin .
6. UKS Handball 28 Wrocław
7. UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie
8. UKS Głęboka Purpura Żarów


W skład SMS Junior Wrocław wchodziły :
Aleksandra Brzezina , Aleksandra Charemska, Mariola Wałowska , Sandra Grzelka , Joanna Jacewicz , Kinga Ciepłucha , Karolina Łuszczyńska , Zuzanna Mazguła, Magdalena Maziarz , Magdalena Sobczyk i Sabina Sabotkiewicz.
UKS Handball 28 Wrocław:
Marta Szczepaniak , Natalia Dubis , Anna Szymaniak , Elżbieta Zielak , Paulina Łopuszyńska , Andżelika Smalec , Kamila Zaremba , Joanna Cieślik , Paulina Makul , Agnieszka Rodzik , Martyna Święs .
W najlepszej siódemce turnieju znalazły się dwie nasze zawodniczki: Magdalena Maziarz i Zuzanna Mazguła.Należy dodać, że najlepszą bramkarką w kategorii juniorki młodszej została Dominika Glabik, która grała w Kadrze Dolnego Śląska!

MŁODZICZKI ROCZNIK 2000

Nasz II zespół młodziczek wziął po pierwszy udział w tak dużym turnieju i było to dla nich niewątpliwie ogromne doświadczenie. Dziewczyny potrafiły wyraźnie wygrać z UKS "Olimpijczyk" Kowalewo Pomorskie 12:2, wygrać z Kadrą województwa opolskiego 7:6, zremisować z górująca warunkami fizycznymi drużyną z Koszalina 6:6 i przegrać dopiero po złotej bramce z MKS Zagłębiem Lubin w meczu o 7 miejsce - zajmując ostatecznie 8 miejsce na 12 drużyn.
Na największe wyróżnienie zasługują: najmłodsza w drużynie Klaudia Kunicka z SP 95 (bramkarka) i oczywiście Karolina Cieślik, która osiągnęła ogromny sukces, zdobywają tytuł króla strzelców całego turnieju w swoim roczniku.Należy dodać, że nasz zespół nie mógł wystąpić w optymalnym składzie, gdyż 2 nasze zawodniczki - Aleksandra Dziębowska i Ornelia Jabłońska grając w kadrze dolnośląskiej młodziczek wygrały cały turniej!
 

DATA PUBLIKACJI: 2013-12-17 » Posostałe aktualności
Dodatkowe informacje
podatki
Kontakt
UKS Handball 28 Wrocław
ul. Barycka 6 /8
50-325 Wrocław
tel. 503 623 301, 607 362 561
mail handball28@gmail.com
»Na górę »Strona główna »Napisz do nas
© UKS "Handball 28" Wrocław :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia